Krzysztof Komeda w Bolesławcu

Krzysztof Komeda w Bolesławcu

“Nim wstanie dzień”, to spektakl dedykowany pamięci Krzysztofa Komedy. Opowiada o życiu, karierze, również o tragicznym wypadku i śmierci jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów i pianistów jazzowych oraz twórców muzyki filmowej. „Nim wstanie dzień” - zapraszamy do Teatru Starego w piątek (27 maja) o godz. 19.30.
To na prośbę Romana Polańskiego, Komeda stworzył ścieżki dźwiękowe m.in. do filmów: „Nóż w wodzie”, „Dwaj ludzie z szafą”, czy mroczną kołysankę dla „Dziecka Rosemary”. Komeda współpracował z wieloma światowej sławy muzykami i reżyserami. Otwierała się przed nim kariera w Hollywood.
Komeda zmarł w wieku 38 lat. Zdążył napisać muzykę do 65 filmów, nagrać 10 autorskich płyt. Znalazł czas na studia medyczne. Mało kto wie, że był laryngologiem.
Przedstawienie „Nim wstanie dzień” stworzyli: Krzysztof Witkowski – reżyser spektaklu oraz gitarzysta basowy, aktor - Michał Kosela, trębacz jazzowy – Adam Kawończyk, multiinstrumentalista – Oleg Dyyak, Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy. Występ w Teatrze Starym jest częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej.
Bilety do nabycia na https://www.kupbilecik.pl/ lub w Biurze Podróży PERFEKT, przy ul. Sierpnia’80 w Bolesławcu.
Organizatorem spektaklu jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green. Występ w Bolesławcu jest częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej.

(Info: MDK)