Zatargi z Teatrem tuż…tuż

Zatargi z Teatrem tuż…tuż

We wtorek 22 marca rozpoczyna się ogólnopolski przegląd teatralnej twórczości młodzieży. Jury oceniać będzie aktorskie talenty sześciu grup. Prezentujemy dokładny program imprezy, którą od 17 lat organizuje Młodzieżowy Dom Kultury.


Gdzie kończy się teatr, a gdzie zaczyna tak zwane normalne życie? Kto jest dziwny i szalony, a kto zwyczajny i opanowany? Młodzi aktorzy z emdekowskiej pracowni FORMAT są i tacy i tacy. W jednej chwili z pilnego ucznia, zmieniają się w postacie ze świata iluzji. Niektórzy potrzebują kostiumów i makijażu, inni wolą iść przez życie w postaci sauté. I tak ruszyli przez ulice Bolesławca, aby zaprosić kogo się da na pięciodniową przygodę z żywym teatrem.
Pozakonkursowa część XVII Ogólnopolskich Młodzieżowych Zatargów z Teatrem zaczyna się we wtorek 22 marca, oczywiście w Teatrze Starym. Będą to trzy dni przeznaczone na prezentacje naszych, działających w MDK grup teatralnych.
Pierwsza w zatargowym rozkładzie jazdy jest premiera spektaklu „Karuzela” przygotowana przez Teatr z Jednej Gliny oraz Teatr RE/AKTOR. Karuzela zacznie się kręcić o godz. 19.00.
W środę 23 marca aż dwie premiery! O godz. 18.00 „PALI SIĘ?” – spektakl przygotowany przez TEATR w BIEGU. Godzinę później „AMOK” z TEATREM RE/AKTOR.
Czwartek 24 marca o godzinie 18.00 na scenę spłynie „MOTYL” wraz z TEATREM SMYKI. Następnie „JA” w wykonaniu Nataszy Sztych oraz „PTAM” TEATRU RE/AKTOR.
Wstęp na wszystkie przedstawienia jest bezpłatny.

(info: MDK)