Pod okiem mistrzów. Plener ceramiczno-rzeźbiarski '2020

Pod okiem mistrzów. Plener ceramiczno-rzeźbiarski '2020

Znamy listę uczestników letniego pleneru „Pod okiem mistrzów. Plener ceramiczno-rzeźbiarski '2020” organizowanego przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki

Komisja Konkursowa w składzie: Czesław Matyjewicz – artysta ceramik, komisarz pleneru
Iwona Bojko – koordynator projektu i Dorota Dziedzic-Lechowska – członek komisji, koordynator 56. MPCRz po zapoznaniu się z 13 kartami zgłoszeń, postanowiła zakwalifikować do udziału w Plenerze: Renatę Wójcik, Magdalenę Konieczną, Mariusza Potyszkę, Jacka Chlastawę, Lilię Wasiel, Mariusza Laudańskiego, Przemysława Czajkowskego, Marcina Sachera, Zdzisławę Pachom i Leokadię Machałek.

Ten wyjątkowy na mapie letnich, kulturalnych wydarzeń plener, odbędzie się w dniach 10 – 21 sierpnia 2020 w pracowniach BOK - MCC. W wydarzeniu wezmą udział bolesławianie próbujący swoich sił w rzeźbie, tworząc „pod okiem mistrzów” - twórców z dziedziny rzeźby i ceramiki artystycznej, tworzących w tym czasie w Bolesławcu, w ramach 56. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarskiego Bolesławiec 2020. Tematem przewodnim będzie portret rzeźbiarski - „Studium głowy”.

Komisarzem pleneru jest Czesław Matyjewicz /absolwent PWSP (obecnie ASP), Wydział Rzeźby we Wrocławiu/ Po odbyciu studiów pełnił funkcję asystenta na Wydziale Rzeźby tejże uczelni. W latach 90. zajmował się pracami kamieniarsko – konserwatorskimi, początkowo w Pracowni Konserwacji Zabytków, a następnie w firmie „GROSSULAR”, której był współzałożycielem. Brał udział w renowacji wystroju kamieniarskiego kaplicy Edyty Stein. W latach 1995 – 2005 prowadził pracownię rzeźby i rysunku w Bolesławieckim Ośrodku Kultury. W tym czasie pełnił również funkcję komisarza dziecięco-młodzieżowych Plenerów Ceramiczno-Rzeźbiarskich. Wielokrotny uczestnik Międzynarodowych Plenerów Ceramiczno-Rzeźbiarskich. Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Obecnie w BOK-MCC prowadzi pracownię "Rzeźba i okolice" projektowanie i realizacje rzeźbiarskie a także warsztaty plastyczne „Rysunek z natury i z wyobraźni”.

‘Pod okiem mistrzów. Plener ceramiczno-rzeźbiarski '2020’ został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.
(info: UM-Bc)