DKF BOK zaprasza od 15 czerwca

DKF BOK zaprasza od 15 czerwca

Po trzymiesięcznej przerwie, Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki z radością zaprasza widzów do kina, na cotygodniowe seanse dyskusyjnego klubu filmowego DKF BOK! Spotykania odbywać się będą tradycyjnie w każdy poniedziałek o godz. 19.00, począwszy od 15 czerwca!
W holu kina przygotowaliśmy wystawę, która będzie gratką dla miłośników nie tylko polskiej kinematografii. Wśród eksponatów znalazły się m.in. plakaty do filmów z lat 70. np. „Szał” A. Hitchcocka, do którego projekt plakatu stworzył Jan Młodożeniec, przedstawiciel polskiej szkoły plakatu. Na wystawie można zobaczyć również sprzęt kinowy, wykorzystywany niegdyś w FORUM do projekcji filmowych, mowa tu o projektorze filmowym Prexer AP 62 i AP 44 na taśmę 35 mm, projektorze filmowym Ryś na taśmę 8 mm i wielu innych ciekawostkach przywołujących klimat kina sprzed lat.
W czerwcu kontynuowany będzie przerwany w marcu repertuar dkf-u, zapraszamy więc w tym miesiącu tylko posiadaczy marcowych karnetów. Nie będą się jeszcze odbywać poseansowe dyskusje. Kino będzie funkcjonować nieco inaczej, niż j kilka miesięcy temu, ale mamy nadzieję, że nie odbierze to przyjemności z oglądania filmów na wielkim ekranie.
Drodzy Widzowie! Przypominamy, że w kinie nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich, liczba miejsc dostępnych w sali została ograniczona zgodnie z wytycznymi MKiDN do 111. Osoby, które planują przyjście na seans w dniu 15 czerwca, o godz. 19.00 prosimy o konieczne potwierdzenie tego zamiaru mailowo, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Dla chętnych osób, dla których zabraknie miejsc zorganizujemy kolejny seans, dzień później.
W repertuarze:
15.06 PAN T. dramat/komedia, /Polska 2019/ czas trwania 106 min.
Pełna czarnego humoru, seksu i wzruszeń, zaskakująco współczesna historia o Polsce z absurdalnych czasów, w których rzeczy bardzo nieprawdopodobne były całkiem możliwe.
Fragment filmu https://www.youtube.com/watch?v=1A1cAYjQkHU
22.06 PSYCHOBITCH dramat, /Norwegia 2020/ czas trwania 111 min.
Wrażliwy i bardzo aktualny skandynawski film opowiadający o „idealnym pokoleniu”, w którym wszystkie dzieciaki stają się do siebie podobne.
Zwiastun https://www.youtube.com/watch?v=-Ix3pzNCJOE
29.06 KŁAMSTEWKO komediodramat, /Chiny, USA 2019 /czas trwania 100 min.
Pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Zwiastun https://www.youtube.com/watch?v=Ywx-ON0ocZc

Cotygodniowe spotkania dyskusyjnego klubu DKF BOK współfinansowane są ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Do zobaczenia w kinie! (info BOK-MCC)